Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej – tymi słowami zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021 i pożegnaliśmy uczniów klasy szóstej, którzy od września rozpoczną edukację w nowych szkołach. Nie zabrakło świadectw z wyróżnieniem i czerwonym paskiem, statuetek, podziękowań dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Klasa czwarta pożegnała szóstoklasistów piękną scenką i wierszykami, które były dla nich miłą niespodzianką. Wszystkim Uczniom życzymy radosnych, beztroskich i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu! 

Korzystając z pięknej pogody klasy I- VI wybrały się dziś na Górę Świętej Anny. Część trasy przez las pokonaliśmy pieszo. Podczas marszu mieliśmy okazję podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Na górze chcieliśmy troszkę odpocząć, więc poszliśmy do lodziarni na obiecane lody.

11 czerwca gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza Policji, który przekazał nam wiele cennych informacji i przypomniał najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Były więc przestrogi związane z wypoczynkiem nad wodą, w górach, w lesie, podczas podróżowania, pobytu w kraju i za granicą, ale także w czasie codziennych zabaw w domu i na podwórku.  Mając na uwadze te wszystkie dobre rady, życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego odpoczynku.

,,Bezpieczeństwo w czasie wypoczynku letniego nad wodą” - to hasło przyświecało naszej dzisiejszej wycieczce nad wodę. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się nad pobliskie jezioro, aby pod czujnym okiem strażaków z OSP Januszkowice porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą oraz popływać łodzią po jeziorze. Atrakcji było co niemiara! Pokaz strażacki, strzelanie do celu, pokaz sprzętu i stroju strażackiego, a także zabawy w piasku i pluskanie wodą dostarczyły nam wielu emocji. Był także czas na poznanie naszej okolicy. Po wyczerpujących zabawach wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy Panom Strażakom za zaangażowanie i wartościowe rady! 

1 czerwca to szczególne święto naszych uczniów - Dzień Dziecka. Postanowiliśmy, aby ten czas upłynął w przyjemnej atmosferze i odeszliśmy od szkolnych ławek. Nie zabrakło życzeń Pani Dyrektor oraz ,,Sto lat” w wykonaniu nauczycieli. Świętowanie rozpoczęliśmy od krótkiego apelu oraz udziału w akcji ,,Jak nie czytam jak czytam”. Wspólnie z nauczycielami czytaliśmy książki, które wypożyczyliśmy z naszej szkolnej biblioteki.

Dziś obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przybliżyli swoim młodszym kolegom i koleżankom postać księdza Jana Twardowskiego, po czym zaprezentowali fragmenty poezji naszego patrona.  Następnie złożone zostały kwiaty pod tablicą pamiątkową księdza Jana Twardowskiego. 

Każdego roku w czerwcu bierzemy również udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam?” zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Głównym jej celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki.  W tym roku przygotowując się udziału w tej akcji „masowego czytania”, każdy uczeń wybrał sobie jako lekturę książkę z naszej biblioteki szkolnej.