Dzisiaj, 16 października 2020 roku, odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane były w stroje galowe, udekorowano szkolny hol i przygotowano sprzęt nagłaśniający. A to wszystko po to, aby ślubowanie uczniów pierwszej klasy wypadło jak najbardziej uroczyście. 

14 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią uroczystość odbyła się w kameralnej atmosferze, w otoczeniu uczniów i nauczycieli. Uczniowie przygotowali piękne przedstawienie, wiersze i piosenki w podziękowaniu za codzienny trud pracy nauczyciela.

Dzień Babci i Dziadka odbył się w środę w CKiE w Januszkowicach. W programie były występy dzieci z OP, klas I-III i V-VI. Wnuczęta pokazały się od jak najlepszej strony, recytowały, śpiewały i przedstawiały. A w repertuarze znalazły się jasełka, „Czerwony Kapturek po śląsku” oraz piosenki i wiersze z najserdeczniejszymi życzeniami.

Zobacz film...

Tradycją naszej januszkowickiej szkoły stało się wspólne przeżywanie, w ostatnim tygodniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, szkolnej wigilijki. Tak więc w czwartek, 19 grudnia, o godz. 13, cała nasza szkolna społeczność z panią dyrektor na czele, wraz z zaproszonymi gośćmi, zebrała się w sali CKiE przy wspólnym stole i choince. Naszymi miłymi gośćmi byli emerytowani nauczyciele. Nie zabrakło symbolicznego łamania się opłatkiem połączonego z życzeniami, które poprzedziło odczytanie odpowiedniego fragmentu Biblii przez księdza proboszcza.

„Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.” Jan Paweł II

W przededniu Święta Niepodległości Polski, 10 listopada  2019 roku, w naszej małej ojczyźnie, w Januszkowicach, odbyła się uroczysta ”Wieczornica”, która tym razem przybrała formę, pełnego miłości i wdzięczności dla naszej ojczyzny – matki, koncertu.

W poniedziałek cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się, by wspólnie uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyła się uroczysta Akademia. Uczniowie  przygotowali piękne przedstawienie, wiersze i piosenki w podziękowaniu za codzienny trud pracy nauczyciela. Na zakończenie Akademii uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz zaproszonym gościom i wręczyli im piękne kwiaty ufundowane przez Radę Rodziców.