Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wsparli swojego rówieśnika Bartka, który jest chory na SM czyli stwardnienie rozsiane. Bartek to jedenastolatek, który każdego dnia zmaga się z ogromnymi trudnościami dotyczącymi funkcjonowania. Choroba postępuje u niego bardzo szybko. Następują zmiany w mózgu, ma problemy z chodzeniem, ubieraniem się, jedzeniem i piciem i potrzebuje pomocy we wszystkich czynnościach. Wszystko to sprawia, że chłopiec coraz bardziej zamyka się w sobie i popada w depresję. Dlatego, by podnieść Bartka na duchu uczniowie naszej szkoły postanowili napisać kartki, które zmotywują chłopca i dadzą mu siłę do walki z chorobą. 

Wolontariat rozwija wśród młodzieży postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, jest alternatywą dla konsumpcyjnego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły bardzo angażują się w pomoc innym niejednokrotnie poświęcając swój wolny czas i umiejętności.

W ubiegły wtorek nastąpiło podsumowanie pracy Szkolnego Koła Caritas. Wolontariusze spotkali się boisku szkolnym i wymienili się swoimi wrażeniami i refleksjami na temat pomagania innym.  Ten rok szkolny był inny niż wszystkie musieliśmy się zmierzyć z trudnościami podczas nauki zdalnej. Dlatego też akcje wolontariackie odbywały się rzadziej niż zwykle, niemniej jednak towarzyszyły im otwarte serca i chęć pomocy innymi.

 

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji SKC: "Pachnidła dla osób bezdomnych".  Zebraliśmy sześć kartonów środków do mycia i pielęgnacji. Dary zostały przekazane najuboższym korzystającym z usług "ŁAŹNI DLA OSÓB BEZDOMNYCH" prowadzonej przez Caritas w Opolu. 

WhatsApp Image 2021 05 16 at 13.39.35

Szkolne Koło “Caritas” ogłasza zbiórkę darów dla łaźni osób bezdomnych w Opolu. Dary można składać w dniac19-27.05.2021 r. w sekretariacie szkoły. Zachęcamy do akcji i niesienia bezinteresownej pomocy.

Zbieramy następujące artykuły:
- perfumy, dezodoranty
- maszynki, pianki, żele do golenia
- szampony
- mydła (w kostkach i w płynie)
- gąbki do mycia
- ręczniki.

Zrzut ekranu 2021 03 13 o 16.58.58

Dwoje naszych uczniów: Julia Matjas i Szymon Walczyk wzięło udział w 29 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczniowie klasy 6 kwestowali mimo panującego mrozu. Wielkie brawa za świetną postawę i chęć niesienia pomocy innym!!!