Podczas ferii zimowych chętni uczniowie brali udział w konkursie aktywności fizycznej "Moje kilometry". Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i 4-6.

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Turystyki Szkolnej. Z tej okazji nauczyciele zorganizowali dla nas zajęcia na świeżym powietrzu – grę w podchody. Najpierw przypomnieliśmy sobie zasady gry, a później podzieliliśmy się na dwie grupy i wyruszyliśmy w teren.

W dniach 21-25 września nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju. Głównym tematem naszych działań było zdrowie. Uczniowie wszystkich klas wykonali plakaty propagujące zdrowy styl życia i wykonywali szereg działań wpisujących się w tradycję naszej szkoły, takich jak: wspólne śniadania na długiej przerwie, spędzanie przerw na boisku. Uczniowie również poszerzyli swoją wiedzę między innymi o to, jak sprawdzić czy dane produkty są zdrowe. Nauczyciele jak i uczniowie bardzo zaangażowali się w projekt, ponieważ, żeby pomagać innym należy najpierw zadbać o siebie i o swoje zdrowie.

W czwartek obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Jabłka”. W tym dniu wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły na drugie śniadanie jabłka. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zdrowotnych i odżywczych walorach jabłek oraz o różnych gatunkach tych owoców. Dodatkowo uczniowie klasy pierwszej wspólnie upiekli babeczki z jabłkiem w roli głównej, natomiast dzieci w trakcie zajęć świetlicowych piekły placki z jabłkami.

Jak co roku przystąpiliśmy do akcji „Śniadanie daje moc”. Przypomnieliśmy sobie 12 zasad zdrowego odżywiania, a potem wspólnie z Tolą,  Maksem i Wszystkojadem wyruszyliśmy w podróż kosmiczną,  aby pomóc Niedojadkom. Pokazaliśmy im  jak prawidłowo myć ręce, żeby się nie kleiły.

WSPÓLNE DRUGIE ŚNIADANIE W SZKOLE JAKO ELEMENT POLITYKI NASZEJ SZKOŁY W  ZAKRESIE ZDROWEGO ŻYWIENIA

Organizacja drugich śniadań

Wspólne drugie śniadanie traktujemy, jako formę kształtowania u uczniów dbałości o własne zdrowie.