Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia. Dzieci razem z paniami kolędowały i podzieliły się opłatkiem. Wszyscy składaliśmy sobie życzenia oraz zjedliśmy wspólny wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło też prezentów pod przedszkolną choinką, które dzieci rozpakowały z wielką radością. 

Trzeci tydzień przygotowań do świąt za nami. Udało nam się zrealizować kolejne 6 zadań z #Kalendarza Adwentowegow ramach wyzwania CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 ;-)

W ciągu całych trzech tygodni zrealizowaliśmy aż 19 aktywności :-)

Relacja z trzeciego tygodnia...

W przedszkolu zapachniało już Świętami... wspólnie upiekliśmy i udekorowaliśmy nasze pierniczki 😊🎄🌟 

Drugi tydzień wyzwania CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 za nami :-) W tym tygodniu udało się nam zrealizować 7 zadań z #Kalendarza Adwentowego…

Relacja z drugiego tygodnia ;-)

Czy wszystkie płyny dobrze się ze sobą mieszają?  Czy woda jest cięższa od oleju?

Sprawdziliśmy co dzieje się z olejem i wodą. Wszystkiego dowiedzieliśmy się wykonują przedszkolny eksperyment 🙂

„Bóg się rodzi...”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I, III, VI oraz nasze przedszkolaki, przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Pierwszy tydzień wyzwania CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA 2019 za nami :-) Udało się nam zrealizować 6 zadań, w tym 5 zadań z #Kalendarza Adwentowego i jedno dodatkowe...

Relacja z pierwszego tygodnia...

W ramach tematyki "Jak wyglądał świat przed milionami lat?" dzieci brały udział w zabawie. Przedszkolaki szukały szczątków dinozaura, dzięki czemu mogły poczuć się jak mali badacze i wcieliły się w rolę paleontologów.

Dla wielu uczniów dzień, w którym przychodzi Mikołaj to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie całego roku szkolnego.

Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł mały prezent.

Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

W poniedziałek nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci między innymi mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My uczciliśmy je w naszym przedszkolu w dniu dzisiejszym. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka - honorowego gościa. Przybyły misie małe, duże, kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Wiadomo nie od dziś, że misie lubią miodek, dlatego też u nas nie mogło go zabraknąć. Po śladach dotarliśmy do niego i z ochotą próbowaliśmy go 😊

W sobotę nasze przedszkole wzięło udział w XXI Miejsko - Gminnym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Przedszkolak 2019" „Piosenka uczy, bawi, wychowuje...” w MGOKSiR w Zdzieszowicach. Nasze przedszkole reprezentowały: Alana Kapłon, Lena Pogoda oraz Hanna Malek. Dziewczynki zaprezentowały swoje wokalne zdolności na scenie oraz rozbudziły uczucie radości i świetnej zabawy.

Wielkie brawa i gratulacje!!!

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie.

Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę...

W piątek Przedszkolaki zmieniły szary listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia świętowaliśmy "Dzień Kredki".

Dzieci dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki, ozdabiały swoją kredkę oraz wykonały tęczowy eksperyment ;-)

Tego dnia było kolorowo, wesoło i bardzo tęczowo...

W środę gościliśmy w naszej szkole iluzjonistę. W pokazie wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, by poznać sposób wykonywanych sztuczek. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta.

Dziś w Przedszkolu eksperymentowaliśmy z wodą. Sprawdzaliśmy co dzieje się z rękawiczką pod wpływem powietrza i wody. 

Przeprowadzony eksperyment wzbudził w przedszkolakach wielkie zainteresowanie, chęć poznawania świata oraz ochotę dalszego eksperymentowania :)

Przedszkolaki włączyły sie do akcji "Święta dla Natalki"-  wyślij kartkę. Dziewczynka ma tylko 5 lat i choruje na nowotwór mózgu - glejak. Choroba postępuje, dlatego rodzice oraz bliscy proszą o pomoc w przyśpieszeniu świąt ich córeczce. Postanowiliśmy sprawić  radość Natalce i wykonalismy dla niej kartkę świąteczną z jej ulubioną Świnką Pepą.

Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w pamięci przedszolaków, gdyż tego dnia  obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Poprzebierane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni dzieci prezentowały bajkowe stroje, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki na podstawie charakterystycznych rekwizytów. Całość dopełniał taniec i śpiew bajkowych piosenek i melodii...

Przedszkolaki, razem z panią Iwoną, dołączają do

Z A K O D O W A N Y C H uczniów naszej szkoły :-)

We wtorek ani Ewa Górecka z Chatki dla Skrzatka odwiedziła nasze przedszkole i poprowadziła dla przedszkolaków warsztaty plastyczne.

Nasze przedszkole bierze udział w plebiscycie NTO

na najsympatyczniejszą grupę przedszkolną.

Nazywamy się WESOLUTKIE PRZEDSZKOLAKI

i liczymy na Twój głos.

Zachęcamy do głosowania!

--> ZAGŁOSUJ <--

Dnia środę w przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt: "Opowieści Kubusia Puchatka na temat bezpieczeństwa". Podczas spektaklu aktorzy poruszali ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się na ulicy, jak postępować w kontaktach z osobami obcymi oraz jak się bawić bezpiecznie.
Wszyscy bawili się świetnie!

Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok z jabłek, oczywiście bez dodatku cukru😊

Buzia Twoja uśmiechnięta, w dniu radosnym Twego święta. Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe marzenia. Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka!
W poniedziałek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie razem z dziewczynkami złożyły chłopcom najlepsze życzenia.

Serdecznie witamy Dzieci, ich Rodziców i wszystkich Przyjaciół Naszego Przedszkola w nowym roku szkolnym.
W związku z rozpoczęciem roku szkolnego wszystkim Naszym podopiecznym życzymy samych sukcesów, nawiązania nowych przyjaźni i tylko radosnych chwil. Niech nauka poprzez zabawę sprawia Wam dużo radości, a przedszkole niech się stanie drugim domem, do którego będziecie przychodzić z ochotą i ogromnym uśmiechem na twarzy.
Rodzicom życzymy, aby byli dumni z postępów swoich pociech. 

Niezbędnik przedszkolaka

We wtorek w naszym przedszkolu dzieci podziwiały okazy egzotycznych zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oraz zdumieniem przyglądały się niecodziennym gatunkom pajęczaków, żab, jaszczurek, węży i ślimaków. Większość dzieci pierwszy raz miała okazję zobaczyć te zwierzęta z bliska, posłuchać, gdzie żyją, jakie są ich zwyczaje i potrzeby życiowe. Mamy nadzieję, że spotkanie to rozbudzi w dzieciach zainteresowania przyrodnicze oraz uwrażliwi je na potrzeby zwierząt.