21 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Ekologicznym Konkursie Recytatorskim. Głównymi celami konkursu były: rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie uzdolnień artystycznych uczniów oraz popularyzacja działań na rzecz środowiska. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało Jury w składzie: Celina Kwoczała, Dominika Mateja oraz Paulina Ledwoń. Występom towarzyszyło wiele emocji, a poziom występów okazał się bardzo wysoki.

Trzech uczniów naszej szkoły Aleksander Gasz, Tymoteusz Gasz i Paweł Mucha brało udział w ogólnopolskim cyklu turniejów szachowych "Zostań szachowym mistrzem online". Zawody składały się z pięciu turniejów, podczas których zawodnicy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych i zbierali punkty do klasyfikacji końcowej. Chłopcy rywalizowali z uczniami z całego kraju, jak również z szachistami spoza Polski.

Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Januszkowicach sklasyfikowani zostali następująco:

Aleksander Gasz (kategoria 2012-2013) - 25 miejsce na 49 uczestników,

Tymoteusz Gasz (kategoria 2010) - 28 miejsce na 99 uczestników,

Paweł Mucha (kategoria 2008) - 44 miejsce na 103 uczestników,

Wielkie brawa dla naszych szachistów za wytrwałość i bardzo dobre wyniki! 🏆

Dziś troje uczniów klasy 6, Julia Matjas, Brian Pogoda i Marek Kudla, wzięło udział w II etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Jego celem było m.in. poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska oraz zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych naszego kraju. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Zbiorowiska leśne w parkach krajobrazowych”, a uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu biologii i geografii oraz wiadomościami dotyczącymi Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Julce, Markowi i Brianowi dziękujemy za udział w konkursie i godne reprezentowanie naszej szkoły 😊

W konkursie plastycznym "Meine Familie" organizowanym przez Koło Mniejszości Niemieckiej DFK Zdzieszowice brało udział 96 uczniów z całej gminy Zdzieszowice. Konkurencja była ogromna, a jednak z tak ogromnej ilości dostarczonych prac, trzech uczniów naszej szkoły zdobyło nagrody:

Emilia Drost - klasa 4

Mateusz Geisler - klasa 4

Łukasz Kudla - klasa 6

Gratulujemy!!!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Grand Prix LZS i SZS w szachach on-line.

Zawody podzielone były na pięć rund, które rozgrywane były w cyklu tygodniowym. Wśród 108 uczestników z całego województwa Paweł Mucha uplasował się na wysokim 
22 miejscu, natomiast Tymoteusz Gasz zajął dobre 38 miejsce.

Warto wspomnieć, iż chłopcy byli najwyżej sklasyfikowanymi przedstawicielami naszej gminy!!!

Składamy serdeczne gratulacje naszym szachistom i życzymy dalszych sukcesów!

Dwie uczennice naszej szkoły: Magdalena John (kl. 6) oraz Victoria Malek (kl. 6) reprezentowały nas w konkursie organizowanym przez Aglomerację Opolską. Konkurs polegał na przygotowaniu spotu filmowego promującego świadomą gospodarkę odpadami na terenie Aglomeracji Opolskiej.

Miło nam poinformować, że Victoria Malek za swój spot pt: „Ekologiczni” zajęła w konkursie 3 miejsce i wygrała nagrodę rzeczową.

Victorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!